top of page

7 סודות שיעזרו לכם ליהנות מכל שיעור יוגה שתלכו אליו

לכולנו יש מורים וסגנונות שאנחנו יותר מתחברים ופחות. הרבה פעמים אני שומעת משפטים כמו – הסגנון הזה לא בשבילי, אני לא מת על המורה הזה, לא אהבתי את השיעור שלה... אני יכולה להבין את זה. אני תלמידת יוגה בעצמי וברור שיצא לי להיות בשיעור יוגה שפחות התאים לי. זה יכול להיות הסגנון, רמת התרגול, אופן הדיבור של המורה ועוד. ועדיין אני גורסת שאם כבר הגענו עד לשיעור, אז בואו נהנה. איך בכל זאת נהנים? הנה 7 סודות:


Don’t expect

לשחרר ציפיות. זה לא אומר לבוא בציפיות נמוכות. זה אומר לא לדמיין לנו בראש מה הולך להיות ומה אנחנו מצפים שנרגיש ונחווה. פשוט לא לדמיין כלום, לא להחליט כלום, לבוא נקיים ופתוחים. למה? כי יש פער בין הדמיון ומציאות וגם אצל מורה אהוב ייתכן שתדמיינו "שיהיה כיף כמו בפעם הקודמת" והמורה יעביר שיעור שונה לחלוטין – לא פחות ולא יותר טוב/מהנה. אבל עבורכם השיעור עלול להרגיש פחות מהנה כי תכננתם בראש משהו אחר.


Your body is your temple

ברובד הפיזי תרגישו את הגוף שלכם במנחים השונים, בנשימה, במנוחה, במאמץ, תהיו בחויה הפיזית. אם תהיו נוכחים בכל רגע בכל מ"מ בגוף שלכם, ייתכן שתחוו למידה גדולה והבנה עמוקה יותר, חיבור לגוף שלכם והנאה ממה שקורה לו.


Your mind is your worst enemy

היוגה מכוונת לנוכחות ולמודעות, מעלה את הריכוז ומצלילה את המיינד. לא תמיד זה קורה, לא בכל שיעור אנחנו שם כל הזמן. אבל כל שיעור הוא הזדמנות טובה להיות שם. שימו לב מה מושך את תשומת לבכם, תבדקו אם זה הכרחי או שאפשר לדלג ולהמשיך להיות מרוכזים בעצמכם. הנשימה היא תמיד כלי טוב להתחבר בחזרה אל עצמכם, לכאן ולעכשיו.


Feel the love

יכול להיות שבתרגול דינמי נדמה שיש פחות זמן להרגיש, יכול להיות שבתרגולים יותר איטיים או רגועים וכמובן שבYIN יוגה – יש יותר זמן לחויה רגשית. ובכל זאת ישנם רגשות והרגשות שעולים במהלך התרגול, המודעות לכך מאפשרת ללמוד יותר את עצמנו, בנוסף למחשבות. האם עולה תלונה כלפיי או כלפי מישהו מסביב, האם יש בי תחרותיות, תחושת אכזבה, גאוה, השואה לעצמי או לאחרים, האם אתם שמחים בזמן השיעור והכי חשוב – האם אתם מתייחסים אל עצמכם באהבה ושומרים על עצמכם, דואגים לעצמכם... והאם אתם מתייחסים באהבה אל אחרים.


Find your rhythm

לא משנה מה רמת התרגול והקצב – תמיד ניתן להאט, לקחת מנוחות כשצריך ולתרגל בקצב שלכם. נכון, לא ניתן למהר ואם אתם מחפשים יותר אתגר או יותר דינמיות בתרגול שאינו כזה – הסוד הבא הוא בשבילכם


Seek for a new goal

בכל יש אתגרים. אם אתם מחפשים אתגר בתרגול שחסר לכם בו אתגר – יש לכם שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לחפש את אתגר במה שיש – שהיה ארוכה, רכות בתרגול, אוג'איי קבוע, העמקה לתוך תנוחות (דוקא בכאלו ש"קל" לנו בהן – לצאת מהאוטומציה לחקור), ועוד. אפשרות שניה היא להתבאס, לקטר, להתלונן ולהתחרט בלב שבאתם. רק באחת מהן מחכים לכם רווח גדול וסיפוק. באיזו תבחרו?


Modesty & respect

בסופו של דבר זה שיעור יוגה ועומד לפניכם מורה ליוגה ומעביר ידע בדרכו. ישנה ענוה גדולה בידיעה שמכל אדם נוכל ללמוד וזה תלוי במצב שלנו האם אנחנו פתוחים ללמוד. ישנו כבוד חשוב ליוגה בכל מקום ומצב, כבוד לידע הזה שאנו כל כך מחוברים אליו ואוהבים.


אז אם כבר הגעתם לשיעור אני מאחלת לכם בכל שיעור להנות, לחוות, ללמוד ולהעמיק. כל הסודות עוסקים בכם – לשנות את החשיבה, להתמקד פנימה, למצות את המיטב, עם קשב, ענוה ואהבה עצמית, עם הערכה וכבוד ליוגה ולסובבים ועם שמחה בלב כתמיד.


תרגול נעים :)Comments


bottom of page