top of page

יוגה מושגים לקראת 2018


"החיים חוזרים על עצמם בהיסח דעת. עד שלא תהפוך להיות מודע, הכל יחזור על עצמו כמו גלגל" \ אושו.

כשמתחלפת שנה, לא משנה לפי איזה לוח ומי הסופר, אני לוקחת פסק זמן למחשבה, סיכום שנה, תובנות לגבי המסע שעברתי עד כה, התבוננות על המקום בו אני עומדת וקביעת יעדים וכוונות להמשך השביל שלי.שנת 2017 היתה שנה מלאה ארועים ושינויים, שנה בה למדתי והתפתחתי באופן מואץ ומקדם. המציאות היתה היא, באה כמו תמיד לאפשר לי הכל. יכולתי לבחור לקרוא לה בשמות, כמו "קשה", "לא הוגנת", "מבאסת"... ויכולתי פשוט לקחת את השיעורים, לראות את ההזדמנות. זה לא פשוט, כשמשהו קורה והוא מאתגר, לחשוב עליו בתור שיעור, לחפש למה זה מדויק בדיוק בשבילי ואפילו להגיד תודה לאנשים המעורבים או להנהלת הלונה פארק הזה, העולם בו אנו חיים.

סואדהיאיה: סוא= עצמי, אדהיאיה=לימוד, לימוד עצמי אינו אומר רק לפנות למקורות, למורים, למסגרות, לדאוג ללמידה מהסוג הזה. אלא גם ובעיקר למידה מהסוג שלא נגמר, למידה מתמדת בכל רגע ובכל מצב. הכוונה היא לראות את החיים כשיעורים, את האתגרים כהזדמנויות, כמתנות מדויקות עבורי, לראות את האנשים כמורים, גם אם רק לרגע, גם אם הם לא יודעים בכלל, הם משקפים לנו משהו, הם מפעילים אצלנו משהו שכדאי לבחון למה, הם מהוים השראה או דוגמה, אולי גם לאיך אני אבחר אחרת. כל האנשים הם חלק ממני והם המראה שלי והם המתנה שלי ברגע הזה.

עכשיו במבט לאחור קל לי לומר תודה, אני רואה את ההתקדמות שלי וכמה המציאות בדיוק כפי שקרתה, הביאה אותי למקומות טובים יותר בסופו של דבר.

וכשאני מתבוננת על המקום בו אני עומדת, אני יודעת שניתנה לי הזכות ללמד כל כך הרבה אנשים בכל העולם, ללמד את הידע שהוא לא שלי, הידע שצברתי בעצמי עם השנים ממורים שונים, מעולמות שונים, הזכות לאפשר לאנשים להיטיב עם עצמם, לבנות גוף בריא, נפש שמחה ותודעה יציבה, ליצור לעצמם את החיים ואת מערכות היחסים שהם בוחרים.

סנטושה= שביעות רצון, סיפוק עצמי. זו לא רק היכולת לראות את הכוס המלאה ולעשות מלימון לימונדה. אם נעמיק נוכל לראות שהלימון הוא נהדר גם כלימון, והכוס הריקה היא מקום מצוין לנו. אם נהיה מסופקים ושבעי רצון מכל מה שיש וגם ממה שאין (כרגע, אני יכולה לסמן לי מטרה שיהיה), ממה שקרה וממה שלא (ואולי מזל שלא קרה?), ממי שבא וממי שלא בא (ופינה מקום לאחר?), ממה שהספקתי וממה שלא הספקתי (כנראה שביום אחר זה יתאים יותר?), ובכלל מהלונה פארק כולו, מכל מה שיש, מכל הברכות והשפע, מהדרך כולה על כל מה שמכילה. וחשובה ביותר היכולת להפנות את ססיפוק הרצון הזה פנימה, אל עצמי, לראות שאני עושה את המיטב ולומדת כל הזמן, שברורה לי הדרך ויש לי מרכז יציב, ערכים ויכולות שאני מביאה לידי ביטוי בעולם הזה בכל צעד.

2018 מגיעה, מתחילה בתקופה של שינויים וברצון גדול לדעת להשאיר דברים מאחור, לקחת איתי תרמיל ממש ממש קטן להמשך השביל. זמן לעשות סדר, להשאיר מאחור מה שלא רלונטי לי כבר, לוותר על כל הרגל, מחשבה ורגש שלא מועילים, כל מה שלא שלי, לא בשליטתי, לא קשור לעכשיו ולא עומד בקנה אחד עם הערכים שלי, המטרות שלי, הכוונות שלי, הבחירות שלי, איתי.

שאוצ'ה= טוהר, נקיון. סביבה אסתטית תורמת לתחושת ארגון פנימית. גוף נקי תורם לתחושה נפש נקיה. נקיון המחשבה יביא לנקיון הרגש ולנקיון המילה והמעשה. הכל יכול להיות מדויק, נקי, אמיתי וערכי, אם רק נבחר.

מה שננחיל מאיתנו לסביבה, ישוב אלינו באהבה, זוהי קארמה!

Comments


bottom of page